W ostatni weekend, czyli 15-17 marca w 10 marketach w naszym mieście dyżurowali wolontariusze Banku Żywności Suwałki-Białystok, głównie harcerze z 59 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom i przyjaciele drużyny.

Zbiórka miała na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci na terenie Łomży i okolic. W całej Polsce zbiórkę organizowało 21 Banków Żywności, w większości zrzeszone w Polskiej Federacji Banków Żywności. W całej Polsce było ponad 20 tysięcy wolontariuszy i 1700 sklepów zaangażowanych w akcję. W Łomży było ich 10, a wolontariuszy 51, osoby były w każdym wieku. W naszym mieście zbiórka trwała w piątek i sobotę w godzinach od 9:00 do 18:00, a w niedzielę od 9:00 do 14:00.

– Drużyna Ptaki Ptakom organizuje od kilku lat zbiórki żywności, ponieważ w Przyrzeczeniu mamy zapisane, aby całym życiem pełnić służbę Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi – mówi koordynator zbiórki, phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy Ptaki Ptakom.

W tegorocznej zbiórce żywności uczestniczyli ludzie nie tylko z Łomży, ale również z Szepietowa, Jedwabnego i Śniadowa.

– Postanowiliśmy wziąć udział w Wielkanocnej zbiórce żywności, ponieważ popieramy każdą akcję, która może pomóc komuś kto tej pomocy potrzebuje – mówi druhna Anna Nosek z 21 DH „Agapa-Pomocna Dłoń” – Daje nam to wiele radości.

– Pomogłyśmy, bo chciałyśmy pomóc ubogim oraz po to, aby dać im prezent – podsumowują Iza Bacławska, Kasia Ołtarzewska i Ola Niedźwiecka z 59 DH Ptaki Ptakom

Łomżyńscy wolontariusze podczas tegorocznej Wielkanocnej Zbiórki Żywności zebrali w sumie 2 154,675 kg, w tym pierwszego dnia zebrano: 895,30 kg, drugiego – 894.53 kg. Trzeciego dnia zaś 364,845 kg.

Harcerki i harcerze 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom wraz z pozostałymi wolontariuszami dziękują serdecznie za pomoc i wsparcie Dyrekcji Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, Wojciechowi Mioduszewskiemu i p.o. dyrektora Irenie Zwornickiej. Szkoła ta od kilku lat udostępnia Nam pomieszczenia na magazyn. Bez tej pomocy, nasza drużyna nie była by w stanie zorganizować i przeprowadzić nie tylko tej, ale i wcześniejszych zbiórek żywności. Dziękujemy również wolontariuszom, którzy specjalnie przyjeżdżają z innych miejscowości, takich jak: Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Bydgoszcz, Jedwabne i Śniadowo.

Więcej zdjęć: foto.ptaki-ptakom.net.

Komentarze

  1. akcja charytatywna

    59 DH Ptaki Ptakom » Archiwum Strony » Wielkanocna Zbiórka Å»ywności w Łomży. Zebrano 2 154, 675 kg w 10 sklepach