Relacja ze święta zmarłych 2013

Autor: Paweł Dąbrowski

Miałem napisać artykuł podsumowujący tegoroczne święto zmarłych w Łomży, przede wszystkim jak działała nasza drużyna harcerska Ptaki Ptakom, ale niestety z powodu braku komputera, nie mam jak napisać tekstu (mój wujek w sobotę go uszkodził łóżkiem – postawił burak łóżko na mojego laptopa, na szczęście wymiana matrycy, którą rozwalił idzie na jego koszt). Aktualnie z Internetu korzystam tylko za pomocą telefonu komórkowego oraz w szkole.

Przez trzy dni, od wtorku do czwartku (29,30,31.10.2013) 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom z Łomży, hufiec Kolno zajmowała się sprzątaniem grobów. Sprzątnęliśmy ponad 20 nagrobków na starym cmentarzu przy ul. Kopernika. Galeria opublikowana pod adresem: http://foto.ptaki-ptakom.net/index.php?/category/86.

Natomiast 1 listopada, tradycyjnie od prawie początku istnienia drużyny włączyliśmy się w akcję Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne. Jest to kwesta organizowana nie przerwanie od 1984 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w której biorą udział dziennikarze, politycy, nauczyciele i harcerze. W tym roku podczas 1 listopada zostało zebranych 35.097, a w sumie prawie 43 i pół tysiąca złotych, rok temu suma była niemalże identyczna.

Oprócz pomocy przy kweście drużyna również rozstawiła warty honorowe na starym cmentarzu oraz dołączyła się do akcji Znicz pomagając Policji w kierowaniu ruchem na starym cmentarzu. Harcerze z 11 SDS Exodus sprzedawali do puszki za dobrowolną ofiarę znicze własne i oferowali przechodniom gorącą herbatę. Zdjęcia z 1 listopada są dostępne pod adresem: http://foto.ptaki-ptakom.net/index.php?/category/87.

//dh Tłukuś

Komentarze

  1. moja www pisze:

    moja www

    59 DH Ptaki Ptakom » Archiwum Strony » Relacja ze święta zmarłych 2013