Dnia 20 września 2015 roku z inicjatywy Rady Osiedla nr 11 w Łomży, popularnie znanym jako „Jantar” został zorganizowany festyn rodzinny polegający przede wszystkim na bieganiu. Festyn rozpoczął się kilka minut po godzinie 12:00 przy Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego, która niedawno zmieniła na Park Wodny.

Jak impreza się rozwijała, można było obserwować na miesiąc przed jej rozpoczęciem. Miał być tylko bieg a zrobił się piękny festyn rodzinny. – mówi prowadzący wydarzenie, Krzysztof Cieśliński, przewodniczący Rady Osiedla nr 11 – Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Czego chcieć więcej?

Pierwszy bieg był biegiem rodzinny (na 200 m), specjalnie dla najmłodszych – 6 latków i młodszych wraz z rodzicem. W tej kategorii zwyciężyli: Hubert i Dawid Lemańscy, natomiast drugie i miejsce zajęli odpowiednio: Weronika i Dawid Borzomańscy oraz  Jakub i Beata Plona. W drugim biegu, również na 200 metrów zwyciężył Hubert Lemański, a kolejne miejsca zajęli Jakub Plona i Oliwier Modzelewski. Na 1 kilometrowym dystansie zwyciężyła Róża Zysk i Michał Węgrowski, a zaraz za nimi przybiegli: Judyta Dębek, Jakub Górski, Wiktoria Dąbrowska i Adrian Hajduk. Bieg w kategorii open, czyli dowolny wiek na dystansie 5 kilometrów, w którym wzięło udział 18 osób zwyciężyli Aleksandra Matejkowska i Adam Szydlik. Drugie miejsce zajęli Beata Cieślińska i Julia Romanowska, natomiast trzecie – Julia Romatowska i Dawid Kozłowski.

Wszystkie biegi były przeplatane występami artystycznymi najmłodszych a także cherleaderkek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, czyli Czaderki z Siódemki i Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff, natomiast Michał Sawicki wystąpił ze swoim recitalem akordeonowym.

Wśród atrakcji towarzyszących był między innymi największy tort dla łasuchów przygotowany przez cukiernię „U Kasi”, prezentacji Policji i Straży Pożarnej, miasteczko rowerowe i konkursy z nagrodami przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz były bezpłatne, nadmuchiwane atrakcje dla dzieci. Podczas imprezy znów pojawiła się ze swoim działaniem 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom z drużynowym Krzyśkiem Pyczotem na czele. Harcerki i harcerze przygotowali zawody w przetaczaniu opon oraz przeciąganiu dostawczego samochodu.

Każdy uczestnik dostał medal pamiątkowy, a Gabrysia Narożna, córka Pięknych i Młodych rozdawała dzieciom naklejki ze zdjęciem zespołu swoich rodziców. Wśród nagród było między innymi: medale, puchary, vouchery do wykorzystania w sklepie Martes Sport w Galerii Veneda i płyty zespołu Piękni i Młodzi, natomiast za zajęcie I miejsca w pierwszym biegu, została przygotowana specjalna nagroda przez Pracownię Rękodzieła „Po Uszy”.

Wśród organizatorów festynu był także Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Zarząd Ogniska TKKF „Zefir”, natomiast partnerami akcji byli sieć sklepów Prestige Męski, Armapak, multiagencja ubezpieczeniowa WIMOT, drukarnia Kamil Borkowski, firma MJ Jedwabne, restauracja 4 Pory Roku, firma IST, restauracja Yam Caffe, firma KOLBUD, firma IZO-BAU Kazimierz Wąsiewicz, firma Oriflame Łomża, Szkoła Językowa Linguo, OSK Andrzej Skrodzki, OSK Ewa Ferenc, Komenda Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, a także Pan Sławomir Cieśliński.

Podczas imprezy była możliwość oznakowania swojego roweru i telefonu komórkowego przez Policję w celu zabezpieczenia przed sprzedażą przez złodzieja.

Paweł Stanisław Dąbrowski
dziennikarz obywatelski

Zdjęcia wykonane przez Pawła całej imprezy: tutaj, natomiast poniższe zdjęcia wykonał portal MyLomza.pl

Zostaw odpowiedź