W dniach 25-26.09 odbyła się kolejna edycja zbiórki żywności prowadzonej w ramach programu Podziel się Posiłkiem organizowanego od wielu lat przez Polską Federację Banków Żywności i firmę Danone.

Na terenie naszego województwa działa tylko jeden bank żywności zrzeszony w Federacji, mianowicie Bank Żywności Suwałki Białystok, które powstało w 2000 r. i to właśnie pod banderą tej organizacji 59 Łomżyńska Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom przeprowadziła zbiórkę żywności w sklepach w naszym mieście

Naszym celem jest nieść pomoc najuboższym. Szczególnie w tej akcji ważne są dzieci, które bardzo często chodzą głodne – mówi Krzysztof Pyczot, koordynator zbiórki i drużynowy 59 Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” – Zbieramy żywność z długim terminem ważności, czyli słodycze, płatki śniadaniowe, mleko, olej, ryż.

W Biedronce przy ul. Dwornej spotkałem panią Urszulę Patalan, która w zbiórkach prowadzonych przez harcerzy uczestniczy od wielu miesięcy. Robi to, ponieważ bardzo lubi pomagać innym.

Lubię rozmawiać z ludźmi i jestem otwarta na każdą pomoc z mojej strony ludziom potrzebującym pomocy – mówi pani Patalan – Uważam, że należy pomagać innym ludziom.

Zbiórka żywności miała na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci na terenie Łomży i okolic. W Łomży, według nie oficjalnej informacji zebrano niecałą 1 tonę żywności długoterminowej żywności. Do końca października można również wesprzeć akcję on-line poprzez stronę http://charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem.

podzielsieposilkiem2015

Paweł Stanisław Dąbrowski
dziennikarz, były członek drużyny

Zostaw odpowiedź